SEO

İngilizce ‘deki Search Engine Optimization kelimelerin baş harflerinin bir araya gelmesinden oluşur. Arama motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasını sağlayan uygulamalardan oluşur. Buradaki amaç, daha fazla ilgili kitlelere ulaşmayı sağlamaktır.

SEO uyumluluk, SEO, seo, seo ajansı, seo hizmetleri, seo danışmanlığı, seo izmir, seo istanbul, seo ankara, seo optimizasyonu, arama motoru, amo,

SEO uyumluluk, SEO, seo, seo ajansı, seo hizmetleri, seo danışmanlığı, seo izmir, seo istanbul, seo ankara, seo optimizasyonu, arama motoru, amo,

SEO Nasıl Yapılır?

Popülarite

SEO Uyumluluk, sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları popülariteye, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Beraberinde Google sıralama artışını da getirmektedir. Sitenizi popüler hale getirmek için yaptığınız tanıtım ve reklamların sonucu siteniz arama motorlarında üst sıralara yükselecektir. Bir site ilk andan itibaren gelişimi takip edilerek değerlendirme sürecinden geçirilir ve arama motorlarında hak ettiği yeri alır.

Doğallık

SEO Uyumluluk çalışmalarındaki anahtar kelime doğallıktır. Google yükseltme mantığı doğal bir popülarite anlayışıyla çalışmaktadır. Bu doğal popülarite anlayışı içerisinde yapay durumlar tespit edilir ve dikkate alınmazlar ve sıralamaya bu olumsuz etki yansır. SEO uyumluluk açısından da bu negatif bir durumdur.

Doğallık algısının en önemli unsuru çeşitliliktir. Yapılan çalışmaların yapısı, zamanı, uygulama biçimi ve sayısı gibi konuların çeşitlilik arz etmesi sitenin doğal ve kalıcı yükselmesi demektir.

Doğru Anahtar Kelimeleri Seçin

Doğru anahtar kelimeleri seçmek, SEO uyumluluk son derece dikkatli olunması gereken bir süreçtir. Genel olarak herkesin araması muhtemel anahtar kelimeleri kullanmak size fayda sağlamaz. Anahtar kelimelerinizi gerektiği kadar keskin sınırlarla belirlemeniz önerilir. Anahtar kelimelere odaklanın. İnternet kullanıcıları tarafından aranabilecek anahtar kelimelere yoğunlaşın ve çalışmalarınıza o yönde devam edin, başarılı olacaksınız.

İçeriğe Odaklanın

SEO uyumluluk gösteren içeriğiniz, ziyaretçilerinizin ilgisini çekmeli ve bu sayede onların sitenizi tekrar tekrar ziyaret etmesini sağlamalıdır.

Orijinal bir içeriğe sahip olmak çok önemlidir. Başka sitelerdeki içeriği kopyalayarak, içerisine tespit ettiğiniz anahtar kelimeleri yerleştirerek başarılı olmanız imkânsızdır. İçeriğiniz tamamen orijinal olmak durumundadır. Yeterli miktarda, doğru yerde ve sıklıkta anahtar kelime kullanılması önemlidir.

SEO Uyumlu içerik kadar sitenizi belli aralıklarla güncellemeniz de çok önemlidir. Ancak sitenizi güncellemiş olmak için de güncellemeniz yanlıştır.

Doğru Alan Adı Seçimi

Hedeflediğiniz anahtar kelimeleri içeren bir alan adı kullanmak size zaman kazandırır. Web sitenizin alan adı içerisinde hedeflediğiniz anahtar kelimelerden bazılarının yer almasını sağlayın.

Site içeriğinizle ilişkili başlıklar kullanın.

Her sayfadaki başlığın içerik ile ilişkili anahtar kelimelerden oluştuğundan emin olun. Başlığın mümkün olduğu kadar kısa olması gerektiği doğru değildir ancak çok uzun başlıklardan da kaçının.  Maksimum 60 karakter başlık için yeterli olacaktır.

Doğru Bağlantılar Kullanın

Bağlantı oluştururken, “buraya tıklayın” tarzı bağlantılardan kaçının. Örneğin, “yazının devamı” yerine “SEO Nedir, Nasıl Yapılır yazısının devamı” şeklinde bir bağlantı verebilirsiniz. Bu tip bağlantılar SEO uyumluluk açısından değerlidir.

Sitenizdeki sayfalara bağlantı vermekten çekinmeyin.

Sitenizdeki mevcut sayfa sayısının az olması durumunda, tüm sayfalara sitenizdeki gezinti çubuğu kısmından bağlantı verebilirsiniz. Böylece sitenizde en çok okunan yazıların yer aldığı bir kutuyu her sayfaya ekleyebilirsiniz. Bu sayede ziyaretçileriniz sitenizdeki en popüler yazılara kolayca ulaşmış olurlar. Bu sayede sitenizde daha çok zaman geçirmelerini sağlamış olursunuz.

Sitenizi Erişilebilir Yapın

Sitenizi daima insanlar için tasarlamalı, arama motorları için kodlamalısınız. Arama motorlarının sitenize ziyaretçi göndermek için var olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Ayrıca içeriğinizin JavaScript ve Flash ardında kaybolmasına izin vermeyin. Arama motorları bu tip içeriği göremezler.

Tekrarlanan veya Kopya İçerikten Kaçının

Google aynı site içerisinde aynı içeriğe sahip farklı sayfalar barındıran sitelere karşı çok katıdır ve bu tip siteleri cezalandırır.

SEO aracılığı ile arama motorlarında üst sıralarda yer almak uzun ve çaba gerektiren bir süreç sonunda gerçekleşir. Sabırlı olmalı ve beklemelisiniz.