Kartvizit Nedir?

Kartvizit Tasarım Genel olarak sahibinin adı ve soyadı, bağlı bulunduğu kurum, unvanı ve iletişim bilgilerinin yer aldığı tasarımlardır.Kartvizitler, kurumsal kimliğin ayrılmaz bir parçası olduğu için bu doğrultuda hazırlanması gerekmektedir. Firma logoları için belirlenen renklerin pantone numaraları matbaa ile paylaşılmalıdır. Kartvizitler, profesyonelliğin kısa bir ifadesidir. İş görüşmelerine başlamadan önce kartvizitlerin değişimi son derece önemlidir
Kartvizit Tasarım Kurum ya da kişilerin iş bilgisini veren kartlar olarak tanımlanabilir. Özellikle iş sektöründe herkesin ve her kuruluşun bir kartviziti bulunmaktadır. Kartvizit Tasarım kurumsal kimlikleri yansıtan önemli bilgi kartları olması nedeniyle sanıldığından daha önemlidir. Gerekli bilgileri taşımayan kartvizitler işinizi önemli derecede sekteye uğratacaktır. İşte bunun bilincinde olan akıllı iş sahipleri kartvizite ve kartvizit tasarımına oldukça önem vermektedirler ve olması gereken de budur.
Kartvizit Tasarım Renkli kartvizit, Basit gorunusunun yaninda imaj bakimindan etkili bir reklamdir.gunumuzde firmalar tanitima ayirdiklari rakamlari kistikca farkinda olmadan piyasalarini rakip firmalara kaptirmaktadirlar. Kartvizit Tasarım Kriz donemlerinde reklamdan tasarrufa gitmek isteyen firmalara (ki tavsiye edilmiyor uzman goruslere gore) en azindan kartvizitlerindeki imajlarini duzeltmeleri ve en kucukte olsa kartvizitle reklam yapmalarini tavsiye ediyoruz.Renkli kartvizitin digerlerine gore ustunlugu, Renkli olmasi Kagidinin en guzel kalitede (350 gr kuse)olmasi Firmanizin urunlerinin resimlerle gosterilmesi Basit kartvizitlerden daha hesapli olmasi (toplu basildigi icin) Arka Baskisin olmasi islanmamasi icin Selefon kaplama olmasi

[mkdf_blockquote text=”Kartvizitler, kurumsal kimliğin ayrılmaz bir parçası olduğu için bu doğrultuda hazırlanması gerekmektedir. Kartvizit Tasarım Firma logoları için belirlenen renklerin pantone numaraları matbaa ile paylaşılmalıdır. Kartvizit Tasarım, profesyonelliğin kısa bir ifadesidir. İş görüşmelerine başlamadan önce kartvizitlerin değişimi son derece önemlidir.”]

Kartvizit İle Reklam Yapma

Kartvizit Tasarım şirket hakkında küçük ama hayati bilgiler verdikleri için bir reklam aracı olarak kullanılabilir. Tanıtmak için özel bir ürününüz ya da kampanyanız yoksa yani direk olarak şirketinizin adını duyurmak istiyorsanız kartvizitlerinizi şirketlere ya da bireylere dağıtarak reklamınızı yapabilirsiniz. Dediğimiz gibi şirketi direk tanıtmak için kartvizitler kullanışlı araçlardır bunun nedeni insanları yormadan direk ana bilgiyi vermeleri ve şirkete ulaşım bilgilerini taşımasıdır.

Kartvizit Tasarım en önemli noktalardan biri de logo kısmıdır. Logonuz kartvizitteki bilgi durumuna göre büyük ya da küçük yapılabilir. Çift taraflı kartvizitleri tercih edip arka
kısmına logonuzun yerleştirilmesi çok daha güzel bir izlenim bırakacaktır. Henüz logo tasarımı yaptırmadıysanız bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Kartvizitte Olması Gereken Bilgiler Nelerdir?

Kartvizit Tasarım Kısıtlı alanda, gereksiz bilgilerden arındırılarak tasarlanması gereken bu kartvizitlerde genellikle şu bölümler bulunur ve bulunmalıdır.

Şirket Adı: Şirketin kurumsal ve resmi adı en üstte ve görülebilecek en iyi yerde bulunmalıdır. Diğer yazılardan farklı renklerde, şekillerde ve tarzlarda yazılmalıdır ki dikkat çeksin.

Kartvizit Tasarım, Kartvizit, kartvizitler, kartvizit tasarım, kartvizit tasarımcı, grafik tasarım, grafiker,

Kartvizit Tasarım, Kartvizit, kartvizitler, kartvizit tasarım, kartvizit tasarımcı, grafik tasarım, grafiker,

Şirket Logosu: Şirketin görsel tanımı olan şekiller yani logolar kartvizitlere renk katan en önemli öğelerden birisidir. Logolar kartvizitte başlık kadar önemlidir. Çünkü logolar bildiğimiz üzere şirketin sembolleri ve en önemli temsillerinden birisidir. Şirketin bayrağıdır demek de yanlış olmaz. Durum böyle olunca kartvizitlerde logo yerleşimi önemli olmaktadır. Logolar genellikle logo hizasında sağda veya solda bulunurlar. Boyutları kartvizit alanına ve ölçülerine göre değişebilmektedir.

Şirket slagonu ya da amacı: Kartvizit Tasarım Genelde başlığın altında bulunan kısımdır. Bu kısımda şirkete ait küçük bilgiler verilir. Örneğin ne işle uğraştığı, ne sattığı, ne hizmeti verdiği yazar. Genelde satılar ürünler “-“ işareti ila ayrılır ya da farklı tarzlar da kullanmak mümkündür. Bu tamamen tasarımcının ve şirket sahibinin inisiyatifine kalmış bir durumdur.

Şirket sahibi ve iletişim bilgileri: Kartvizit Tasarım İsteğe bağlı olarak şirket sahibinin ismi yazılabilir; ama bunun dışındaki iletişim bilgileri kartvizitin olmazsa olmaz bilgileridir. Zaten kartvizitlerin amaçları da bu iletişim bilgilerini müşterilere duyurmaktır. İletişim bilgilerinden kasıt: Şirket telefonu, cep telefonu, mail adresi, faks numaraları, web sitesi adresleri olabileceği gibi bilgiler arttırılabilir. Genellikle bu bölüm kartvizitlerde altlarda bulunmakla birlikte tasarıma göre farklı yerlerde de bulunabilmektedir.

[mkdf_blockquote text=” Basit gorunusunun yaninda imaj bakimindan etkili bir reklamdir.gunumuzde firmalar tanitima ayirdiklari rakamlari kistikca farkinda olmadan piyasalarini rakip firmalara kaptirmaktadirlar. Kriz donemlerinde reklamdan tasarrufa gitmek isteyen firmalara (ki tavsiye edilmiyor uzman goruslere gore) en azindan kartvizitlerindeki imajlarini duzeltmeleri ve en kucukte olsa kartvizitle reklam yapmalarini tavsiye ediyoruz.Renkli kartvizitin digerlerine gore ustunlugu,Renkli olmasi, Kagidinin en guzel kalitede (350 gr kuse)olmasi, Firmanizin urunlerinin resimlerle gosterilmesi, Basit kartvizitlerden daha hesapli olmasi (toplu basildigi icin), Arka Baskisin olmasi, islanmamasi icin Selefon kaplama olmasi”]

Kartvizit Ölçüleri Ne Olmaldır?

Kartvizitler genellikle dikdörtgen yapıdadırlar ve genellikle düz kenarlar tercih edilerek basılırlar. Tabi farklı olarak çeşitli şekillerde basılan kartvizitler de vardı. Oval kartvizitler, karemsi kartvizitler de sıkça görürüz.

Tasarımcıları kullandığı boyutlar ise genellikle 45 x 85 mm – 50 x 80 mm – 50 x 85 mm – 50 x 90 mm – 55 x 85 mm – 55x 90 mm.’dir.

EnglishBulgaria İletişim