İçerik Seo

İçerik Seo
SEO, Kaliteli içerik, İyi içerik, Anahtar kelime, Kaliteli içerik, Google, Dikey arama, Yatay arama

İçerik Seo


İçerik ve Arama Motoru Faktörleri Nelerdir?

SEO başarısı söz konusu olunca ifadeyi tekrar tekrar duyacaksınız. Gerçekten de, bu yüzden SEO başarı faktörlerinin periyodik tablosu içerik unsurları ile başlar, ilk unsur içerik kalitesi ile ilgilidir. İçeriğinizi doğru alın ve diğer tüm SEO çalışmalarınızı desteklemek için sağlam bir temel oluşturdunuz.

Cq: İçerik kalitesi

Ziyaretçilere başka yerde bulamayacakları benzersiz, farklı ve kullanışlı gerçek bir değer, önemli bir şey sunuyor musunuz ?

Her şeyden çok kaliteli içerik üretiyor musunuz? Bir şey satıyorsanız, yüzlerce başka sitede bulunabilecek aynı bilgileri içeren basit bir broşür olmanın ötesine geçiyor musunuz?

Kullanıcıların sayfalarınızı okumak için birkaç saniyeden fazla zaman harcamasına neden oluyor musunuz?

Ziyaretçilere başka yerde bulamayacakları benzersiz, farklı ve kullanışlı gerçek bir değer, önemli bir şey sunuyor musunuz?

Bunlar, kaliteli içerik sağlayıp sağlamadığınızı değerlendirirken kendinize sormanız gereken sorulardan sadece birkaçıdır. Burası, neredeyse tüm diğer faktörlerin bağlı olduğu köşe taşı olduğu için eksikliğin yeri değil.

 

 

Cr: İçerik araştırması / anahtar kelime araştırması

SEO, Kaliteli içerik, İyi içerik, Anahtar kelime, Kaliteli içerik, Google, Dikey arama, Yatay arama

Örneğin, “Melanomdan Kaçınmak” ile ilgili bir sayfa cilt kanserini önlemenin yollarını tanımlamak için teknik jargon kullanabilir.

İyi içerik oluşturduktan sonra belki de en önemli SEO faktörü iyi anahtar kelime araştırmasıdır.Bu anahtar kelimeleri, insanların kullandığı gerçek arama terimlerini kullanarak içerik oluşturmak istiyorsunuz, böylece bu sorguyu etkili bir şekilde “yanıtlayan” içerik üretebilirsiniz.

Örneğin, “Melanomdan Kaçınmak” ile ilgili bir sayfa cilt kanserini önlemenin yollarını tanımlamak için teknik jargon kullanabilir.Ancak, kullanıcılar “cilt kanseri önleme ipuçları” yerine arama yapıyorsa, bir arama motoru bu sayfayı atlayabilir veya sıralamıyor olabilir. İçeriğinizin doğru dilde (arama yaparken müşterinizin veya kullanıcınızın kullandığı dil) yazılması gerekir.

 

Alt satırda, sayfalarınızın sadece belirli kelimeler için bulunmasını istiyorsanız, bu kelimeleri kopyanızda kullanmak çokiyi bir fikirdir.

Anahtar kelime araştırmanızı yaptıktan sonra (bunu yaptınız, değil mi?), aslında bu kelimeleri içeriğinizde kullandınız mı?Veya araştırma yapmadan önce bazı kaliteli içerikler oluşturduysanız, belki de bu materyali tekrar ziyaret etme ve düzenleme yapma zamanı gelmiştir.

Alt satırda, sayfalarınızın sadece belirli kelimeler için bulunmasını istiyorsanız, bu kelimeleri kopyanızda kullanmak çokiyi bir fikirdir.

Ne sıklıkla? Bulmak istediğiniz her kelimeyi en az beş kez tekrarlayın veya en iyi sonuçlar için yüzde 2,45 anahtar kelime yoğunluğu arayın.

Hayır hayır hayır, bu bir şakaydı!Kesin sayı yok.“Anahtar kelime yoğunluğu” bilimsel gibi görünse bile, bazı “ideal” yüzdelere ulaşmış olsanız bile, bu kesinlikle hiçbir şeyi garanti etmez.

Sadece sağduyunuzu kullanın.Bir sayfanın bulunmasını istediğiniz kelimeyi ya da kelimeleri,anahtar kelime araştırmanızla ilgili olduğunu düşündüğünüz kelimeleri düşünün.Sonra bunları doğal olarak sayfada kullanın.Genellikle ikinci ve sonraki referanslarda zamirlere geçerseniz, bir zamir yerine gerçek ismi burada ve orada tekrar kullanabilirsiniz.

 

Cf: İçerik tazeliği

 

Arama motorları yeni içerik leri sever.“Taze” dediğimizde genellikle bunu kastediyoruz.

Sayfalarınızı (veya yayınlanma tarihini) her gün “yeni” ve sıralanma olasılığı daha yüksek olacak şekilde güncelleyemezsiniz.Ne de sadece yeni sayfalara sahip olmak için sürekli yeni sayfalar ekleyemezsiniz ve bunun tazelik artışı sağladığını düşünebilirsiniz.

Bununla birlikte,Google‘ın ”Sorgu Hakkı Tazelik (QDF) ” olarak adlandırdığı bir şeye sahiptir . Normal etkinliğine kıyasla aniden çok popüler olan bir arama varsa, Google bu terime QDF uygulayacak ve bu konuda yeni bir içerik olup olmadığını görecektir. . Varsa, bu yeni ya da yeni içeriğe arama sonuçlarında bir destek verilir.

Bunu düşünmenin en iyi yolu, “kasırga” gibi bir terimle ilgilidir. Aktif bir kasırga yoksa, arama sonuçları büyük olasılıkla hükümet ve referans sitelerine girişler içerecektir. Ancak aktif bir kasırga varsa, sonuçlar değişir ve aktif kasırga ile ilgili hikayeleri, haberleri ve bilgileri yansıtabilir.

Doğru içeriğe sahipseniz, QDF isabet ettiğinde doğru konuda, günlerce veya haftalarca en iyi sonuçlarda olmaktan keyif alabilirsiniz.Bundan sonra, sayfanızın arama sonuçlarında karıştırılabileceğini unutmayın.Yanlış bir şey yapmış değilsiniz.Sadece tazelik artırma yıpranmış.

Siteler, endüstrilerinin gerçek zamanlı nabzıyla eşleşen alakalı içerik üreterek bu tazelik artışından yararlanabilir.

 

Cv: Dikey arama

 

Bu tablodaki diğer etkenler, arama motorlarındaki web sayfası içeriğinin başarısını kapsar.Ancak bu web sayfası listelerinin yanı sıra genellikle “dikey” sonuçlar da elde edilir.Bunlar resim, haber, yerel ve video gibi konulara ayrılmış “dikeyarama motorlarından gelir.Bu alanlarda ürettiğiniz bir içeriğiniz varsa, arama sonuçları sayfasının özel bölümlerinde görünme olasılığı çok daha yüksek olabilir.

Dikey arama” ya da “yatay arama” yı bilmiyor musunuz? Google’ı örnek olarak ele alalım.Düzenli arama motoru, geniş bir konu yelpazesinde birçok genel sorguyu eşleştirme umuduyla, web’den içerik toplar.Bu bir yatay aramadır, zira odak çok çeşitli konular arasındadır.

Google ayrıca resimlere, haberlere ya da yerel içeriğe odaklanan özel arama motorları da çalıştırır.Bunlara dikey arama motorları denir, çünkü geniş bir ilgi alanını kapsamak yerine, bir segmente, genel ilgi spektrumunun dikey bir dilimine odaklanırlar.

Google’da arama yaptığınızda web listelerini alırsınız.Ancak, sonuçlarda genellikle alakalı olduğu düşünülen dikey sonuçları gösterebilecek özel bölümler de alırsınız.

Dikey aramada yerinde performans gösteren içeriğe sahip olmak, web sayfası içeriğiniz başarılı olmadığında başarılı olmanıza yardımcı olabilir.Ayrıca, bir web sayfasının en iyi sonuçları almasını sağlamanın yanı sıra başarılı olmanıza da yardımcı olabilir.Bu sebeple, sizinle ilgili önemli dikey alanlarda içerik oluşturduğunuzdan emin olun.

 

Ca: Doğrudan cevaplar

 

Arama motorları, arama sonuçlarında doğrudan yanıtlar göstermeye çalışmaktadır.“Gökyüzü mavi neden” veya “başkan kaç yaşında” gibi sorular, bir web sayfasına tıklamanıza gerek kalmadan size cevap verebilir.

Arama motorları bu yanıtları nereden alıyor?Bazen menüler veya müzik sözleri gibi onları lisanslarlar.Diğer zamanlarda, bunları doğrudan web sayfalarından çekerek kredi şeklinde bir bağlantı sağlarlar.

İçeriğinizin doğrudan yanıt olarak kullanılmasının başarılı olup olmadığı konusunda bazı tartışmalar vardır.Sonuçta, birisi ihtiyaç duyduğu cevabı alırsa, tıklamayabilir ve bunun başarısı nedir?

Şu anda doğrudan cevap kaynakları olarak kullanılan sitelerin iki ana nedenden dolayı başarılı olduğunu düşünüyoruz.İlk olarak, bir sitenin diğer sorgu türleri için yardımcı olabilecek bir güven belirtisidir.İkincisi, endişe olsa da, doğrudan bir cevap olmanın gerçekten trafik gönderebileceğine dair bazı kanıtlar da var.