WhatsApp
Yükleniyor...

Tr uzantılı alan adı nedir ? gerekli belgeler nelerdir ?

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog Tr uzantılı alan adı nedir ? gerekli belgeler nelerdir ?
09 Ocak 2020, 15:01 0 Yorum 33 Okuma

“.tr” uzantılı alan adları “belgeli” ve “belgesiz” olarak tahsis edilmektedir. Belgeli alan adları için iletilmesi gereken “resmi” belgeler” gereklidir.

Gerekli olan belgeler;

Com.tr için;

Ticaret odasından alınmış olan “Faaliyet Belgesi” veya “Ticari Sicil Belgesi” veya “Oda Sicil Kayıt Sureti” veya Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayınlanmış olan ticaret unvanı ilanı

adsoyadcom.tr için;

Kimlik fotokopinizi veya TC kimlik numaranızı bize göndererek alabilirsiniz.

net.tr için;

Alan adının tahsisi için Telekomünikasyon Kurumu’ndan alınmış ISS (İnternet Servis Sağlayıcı) Genel İzin Belgesi (Telekomünikasyon Lisansı)’nın, TİD (Tüm İnternet Derneği)’nin onay yazısının gönderilmesi gerekmektedir.

org.tr için;

Alan adının tahsisi için başvuru yapan organizasyonun kuruluş kanunu, vakıf senedi veya dernek tüzüğünün sunucupark.com’a gönderilmesi gerekmektedir.

gov.tr için;

Alan adının tahsisi için alan adı sahibi kuruluşun en üst makamı tarafından verilen antetli kağıt üzerinde imzalı ve kaşeli izin belgesinin sunucupark.com’a gönderilmesi gerekmektedir.

mil.tr için;

Alan adının tahsisi için alan adı sahibi kuruluşun T.C. Genel Kurmay Başkanlığı’ndan aldığı antetli kağıt üzerine hazırladığı imzalı ve kaşeli yazılı izin belgesini sunucupark.com’a göndermesi gerekmektedir.

edu.tr için;

Alan adının tahsisi için alan adını kullanacak üniversitenin rektörlük makamınca verilmiş, antetli kağıt üzerinde, rektör ya da ilgili 1. derece imza yetkisi olan kişi tarafından imzalanmış ve kaşeli yazılı izin belgesinin sunucupark.com’a gönderilmesi gerekmektedir.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum